CFM12JT33R0
Mfr.Part #
CFM12JT33R0
Description
RES 33 OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Resistance :
33Ohm
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
CFM12JT33R0
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT33R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 33Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,