CFM12JT330R
Mfr.Part #
CFM12JT330R
Description
RES 330 OHM 5% 1/2W AXIAL
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
2009
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Resistance :
330Ohm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Datasheets
CFM12JT330R
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT330R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 330Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,