CFM12JT330K
Mfr.Part #
CFM12JT330K
Description
RES 330K OHM 5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Resistance :
330kOhm
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Datasheets
CFM12JT330K
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT330K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 330kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,