CFM12JT30K0
Mfr.Part #
CFM12JT30K0
Description
RES 30K OHM 5% 1/2W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Published :
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
2
Diameter :
2.3mm
EAR99
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
HTS Code :
Power Rating :
500mW
Resistance :
30kOhm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Datasheets
CFM12JT30K0
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT30K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 30kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,