CFM12JT2M20
Mfr.Part #
CFM12JT2M20
Description
RES 2.2M OHM 5% 1/2W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
2.2MOhm
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Datasheets
CFM12JT2M20
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT2M20
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2MOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,