CFM12JT2K20
Mfr.Part #
CFM12JT2K20
Description
RES 2.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Published :
Resistance :
2.2kOhm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Diameter :
2.3mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power Rating :
500mW
Datasheets
CFM12JT2K20
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT2K20
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,