CFM12JT240R
Mfr.Part #
CFM12JT240R
Description
RES 240 OHM 5% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
240Ohm