CFM12JT240K
Mfr.Part #
CFM12JT240K
Description
RES 240K OHM 5% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±5%
Resistance :
240kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Diameter :
2.3mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Working Voltage :
350V