CFM12JT200R
Mfr.Part #
CFM12JT200R
Description
RES 200 OHM 5% 1/2W AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
EAR99
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.3mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
200Ohm
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
350V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Datasheets
CFM12JT200R
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT200R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 200Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,