CFM12JT200K
Mfr.Part #
CFM12JT200K
Description
RES 200K OHM 5% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Carbon Film
Lead Diameter :
0.55 mm
Working Voltage :
350V
Resistance :
200kOhm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm