CFM12JT1M80
Mfr.Part #
CFM12JT1M80
Description
RES 1.8M OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
350V
Power Rating :
500mW
HTS Code :
Resistance :
1.8MOhm
Tolerance :
±5%