CFM12JT1M50
Mfr.Part #
CFM12JT1M50
Description
RES 1.5M OHM 5% 1/2W AXIAL
Working Voltage :
350V
HTS Code :
Lead Diameter :
0.55 mm
Resistance :
1.5mOhm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±5%
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CFM12JT1M50
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT1M50
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.5MOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,