CFM12JT1M30
Mfr.Part #
CFM12JT1M30
Description
RES 1.3M OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Flame Retardant Coating, Safety
Lead Diameter :
0.55 mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Resistance :
1.3MOhm
Power Rating :
500mW