CFM12JT110K
Mfr.Part #
CFM12JT110K
Description
RES 110K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance :
110kOhm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Lead Diameter :
0.55 mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Datasheets
CFM12JT110K
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT110K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 110kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,