CFM12JA82K0
Mfr.Part #
CFM12JA82K0
Description
RES 82K OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
No
Length :
6.5024mm
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
82kOhms
Published :
Carbon Film
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
CFM12JA82K0
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA82K0
Axial, Through Hole 82kOhms, 0.5W 1/2W, Carbon Film,