CFM12JA820R
Mfr.Part #
CFM12JA820R
Description
RES 820 OHM 5% 1/2W AXIAL
Tin
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Construction :
Tubular
No
Terminal Shape :
Wire
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
HTS Code :
Power Rating :
500mW
Diameter :
2.3mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Resistance :
820ohm