CFM12JA75R0
Mfr.Part #
CFM12JA75R0
Description
RES 75 OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
6.5024mm
Resistance :
75Ohms
Power Rating :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Diameter :
2.3mm
Datasheets
CFM12JA75R0
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA75R0
Axial, Through Hole 75Ohms, 0.5W 1/2W, Carbon Film,