CFM12JA750K
Mfr.Part #
CFM12JA750K
Description
RES 750K OHM 5% 1/2W AXIAL
Carbon Film
Length :
6.5024mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
1 (Unlimited)
Published :
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
750kOhms
Supplier Device Package :
Diameter :
2.3mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CFM12JA750K
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA750K
Axial, Through Hole 750kOhms, 0.5W 1/2W, Carbon Film,