CFM12JA680R
Mfr.Part #
CFM12JA680R
Description
RES 680 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Diameter :
2.3mm
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
Ammo Pack
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
680Ohm
Datasheets
CFM12JA680R
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA680R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 680Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,