CFM12JA560K
Mfr.Part #
CFM12JA560K
Description
RES 560K OHM 5% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
560kOhm
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Diameter :
2.3mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Tolerance :
±5%