CFM12JA3M90
Mfr.Part #
CFM12JA3M90
Description
RES 3.9M OHM 5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Diameter :
2.3mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±5%
Resistance :
3.9MOhm
Datasheets
CFM12JA3M90
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA3M90
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.9MOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,