CFM12JA330R
Mfr.Part #
CFM12JA330R
Description
RES 330 OHM 5% 1/2W AXIAL
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Resistance :
330Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W