CFM12JA330K
Mfr.Part #
CFM12JA330K
Description
RES 330K OHM 5% 1/2W AXIAL
Published :
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Diameter :
2.3mm
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Resistance :
330kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±5%
Wire
Datasheets
CFM12JA330K
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA330K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 330kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,