CFM12JA2M20
Mfr.Part #
CFM12JA2M20
Description
RES 2.2M OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2.2MOhm
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW