CFM12JA2K20
Mfr.Part #
CFM12JA2K20
Description
RES 2.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Diameter :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
2.2kOhm
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm