CFM12JA27R0
Mfr.Part #
CFM12JA27R0
Description
RES 27 OHM 5% 1/2W AXIAL
Diameter :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
27Ohm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
No
Datasheets
CFM12JA27R0
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA27R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 27Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,