CFM12JA22R0
Mfr.Part #
CFM12JA22R0
Description
RES 22 OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
22Ohm
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
350V
Datasheets
CFM12JA22R0
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA22R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,