CFM12JA220R
Mfr.Part #
CFM12JA220R
Description
RES 220 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power Rating :
500mW
Diameter :
2.3mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Working Voltage :
350V
Resistance :
220Ohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Datasheets
CFM12JA220R
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA220R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 220Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,