CFM12JA1R00
Mfr.Part #
CFM12JA1R00
Description
RES 1 OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
1Ohm
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.3mm
Datasheets
CFM12JA1R00
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA1R00
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,