CFM12JA1M20
Mfr.Part #
CFM12JA1M20
Description
RES 1.2M OHM 5% 1/2W AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
1.2mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
350V
Datasheets
CFM12JA1M20
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA1M20
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.2MOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,