CFM12JA180K
Mfr.Part #
CFM12JA180K
Description
RES 180K OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Resistance :
180kOhm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFM12JA180K
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA180K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 180kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,