CFM12JA15K0
Mfr.Part #
CFM12JA15K0
Description
RES 15K OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
15kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.3mm
Datasheets
CFM12JA15K0
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA15K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 15kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,