CFM12JA150K
Mfr.Part #
CFM12JA150K
Description
RES 150K OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
150kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm