CFM12JA130K
Mfr.Part #
CFM12JA130K
Description
RES 130K OHM 5% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
6.5024mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Axial, Through Hole
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
500mW
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
20 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
130kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Datasheets
CFM12JA130K
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA130K
Axial, Through Hole 130kOhms, 0.5W 1/2W, Carbon Film,