TAJP685M010RNJ
Mfr.Part #
TAJP685M010RNJ
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 10V 0805
Tantalum Capacitors
Case Code (Metric) :
Manufacturer Size Code :
P
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Tolerance :
±20%
Height :
1.5mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Weight :
5.499807mg
Size / Dimension :
0.081Lx0.053W 2.05mmx1.35mm
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Length :
2.05mm
Dissipation Factor :
6 %
HTS Code :
Published :
Tan Delta :
0.06
Capacitance :
6.8μF
Factory Lead Time :
21 Weeks
Leakage Current :
700nA
Voltage - Rated DC :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Depth :
1.35mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C