TAJP105M035SNJ
Mfr.Part #
TAJP105M035SNJ
Package / Case
SMD/SMT
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Published :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size Code :
ESR :
11000 mΩ
Height :
1.5mm
Pbfree Code :
yes
Tan Delta :
0.04
Capacitance :
1μF
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Shape :
J BEND
Mounting Feature :
Surface Mount
HTS Code :
Package / Case :
SMD/SMT
Length :
2.05mm
JESD-609 Code :
e3
Width :
1.35mm
Tolerance :
20%
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Leakage Current :
0.0005mA
Voltage - Rated DC :
35V