TAJP106K010TNJ
Mfr.Part #
TAJP106K010TNJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 10V 0805
Capacitance :
10μF
Manufacturer Size Code :
P
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Molded
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.081Lx0.053W 2.05mmx1.35mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm @ 100kHz