TAJP106K010RNJ
Mfr.Part #
TAJP106K010RNJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 10V 0805
Stock
10
In Stock :
10
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm @ 100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
1.35mm
Mount :
Surface Mount
Series :
TAJ
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
0805
Dissipation Factor :
8 %
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
10μF
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, 7 INCH
Polarity :
Polar
Leakage Current :
1μA
Height :
1.5mm
Termination :
SMD/SMT
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.081Lx0.053W 2.05mmx1.35mm
Case Code (Metric) :
2012
Voltage - Rated DC :
10V
Manufacturer Size Code :
P
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm