TAJP106K006RNJ
Mfr.Part #
TAJP106K006RNJ
Description
CAP TANT 10UF 10% 6.3V 0805
Dielectric Material :
Tantalum
Tolerance :
10%
Packing Method :
TR, 7 INCH
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
10μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
6.3V
Depth :
1.35mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
2.05mm
Number of Pins :
2
Polarity :
POLARIZED
Height :
1.5mm
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
23 Weeks
Tan Delta :
0.08
Voltage - Rated DC :
6.3V
Terminal Shape :
J BEND
Min Operating Temperature :
-55°C
Leakage Current :
0.0006mA
ESR :
6000 mΩ