TAJP685K010RNJ
Mfr.Part #
TAJP685K010RNJ
Description
CAP TANT
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
10V
Depth :
1.35mm
Height :
1.5mm
Tolerance :
10%
Published :
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
6.8μF
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
10V
Polarity :
Polar
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
2.05mm
Dielectric Material :
Tantalum
Leakage Current :
700nA
Pbfree Code :
yes
Width :
1.35mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Dissipation Factor :
6 %