TAJP685K010R
Mfr.Part #
TAJP685K010R
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 10V 0805
Dielectric Material :
Tantalum
Capacitance :
6.8μF
Mounting Type :
Tolerance :
±10%
Series :
TAJ
Factory Lead Time :
25 Weeks
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Leakage Current :
0.0007mA
Number of Pins :
Tan Delta :
0.06
Size / Dimension :
0.081Lx0.053W 2.05mmx1.35mm
Voltage - Rated DC :
10V