TAJP684M035RNJ
Mfr.Part #
TAJP684M035RNJ
Description
CAP TANT 0.68UF 20% 35V 0805
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13Ohm
No
Length :
2.05mm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Number of Terminations :
2
Weight :
5.499807mg
Tan Delta :
0.04
Polarity :
Polar
Height :
1.5mm
Size / Dimension :
0.081Lx0.053W 2.05mmx1.35mm
Dissipation Factor :
4 %
Leakage Current :
500nA
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Case Code (Metric) :
Series :
TAJ
Depth :
1.35mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
0.68µF
Factory Lead Time :
21 Weeks
Manufacturer Size Code :
P
Packing Method :
TR, 7 INCH
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
35V