TAJP336M004SNJ
Mfr.Part #
TAJP336M004SNJ
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Width :
1.35mm
Polarity :
POLARIZED
Packing Method :
TR, 13 INCH
HTS Code :
Tape and Reel (TR)
Weight :
5.499807mg
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
4V
Termination :
SMD/SMT
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.4Ohm
Leakage Current :
1.3µA
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Tan Delta :
0.08
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
20%
Dissipation Factor :
8 %
Height :
1.5mm
Depth :
1.35mm
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Capacitance :
33μF
Voltage - Rated DC :
4V
Lead Free :
Lead Free
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2.05mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C