TAJP336M002RNJ
Mfr.Part #
TAJP336M002RNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 20% 2.5V 0805
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Depth :
1.35mm
Polarity :
Polar
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Voltage - Rated DC :
2.5V
Size / Dimension :
0.081Lx0.053W 2.05mmx1.35mm
Tolerance :
±20%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Pins :
yes
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, 7 INCH
Manufacturer Size Code :
P
Capacitance :
33μF
Case Code (Imperial) :
Dissipation Factor :
8 %
Height :
1.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Feature :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Type :
Molded
Leakage Current :
700nA
Series :
TAJ
Published :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C