TAJP334M050SNJ
Mfr.Part #
TAJP334M050SNJ
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Voltage - Rated DC :
50V
EAR99
ESR :
17000 mΩ
Width :
1.35mm
Leakage Current :
0.0005mA
Length :
2.05mm
Tan Delta :
0.04
Positive Tolerance :
20%
Capacitance :
330nF
Polarity :
POLARIZED
HTS Code :
J BEND
Negative Tolerance :
20%
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Height :
1.5mm