TAJP334M050RNJ
Mfr.Part #
TAJP334M050RNJ
Description
CAP TANT
Polarity :
POLARIZED
JESD-609 Code :
e3
Length :
2.05mm
Tan Delta :
0.04
Operating Temperature (Max) :
125°C
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Package / Case :
Width :
1.35mm
ESR :
17000 mΩ
Packing Method :
TR, 7 INCH
1 (Unlimited)
Negative Tolerance :
20%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Capacitance :
330nF
Height :
1.5mm
Lead Free
Positive Tolerance :
20%
Leakage Current :
0.0005mA