TAJP334K050SNJ
Mfr.Part #
TAJP334K050SNJ
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
330nF
Tan Delta :
0.04
Polarity :
POLARIZED
Packing Method :
TR, 13 INCH
Leakage Current :
0.0005mA
Terminal Shape :
J BEND
Mounting Feature :
e3
Positive Tolerance :
10%
Height :
1.5mm
yes
Length :
2.05mm
Negative Tolerance :
10%
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Width :
1.35mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
ESR :
17000 mΩ