TAJP334K050RNJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAJP334K050RNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
330nF
JESD-609 Code :
e3
Leakage Current :
0.0005mA
Height :
1.5mm
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Terminal Shape :
J BEND
Operating Temperature (Max) :
125°C
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Negative Tolerance :
10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Positive Tolerance :
10%
Length :
2.05mm
Tan Delta :
0.04
Package / Case :
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Width :
1.35mm
HTS Code :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR :
17000 mΩ
Polarity :
POLARIZED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
50V