TAJP224M050RNJ
Mfr.Part #
TAJP224M050RNJ
Description
CAP TANT
Leakage Current :
0.0005mA
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Published :
ESR :
17000 mΩ
Operating Temperature (Max) :
125°C
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Polarity :
POLARIZED
Voltage - Rated DC :
50V
Tan Delta :
0.04
Mounting Feature :
Surface Mount
Positive Tolerance :
20%
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Capacitance :
220nF
Package / Case :
HTS Code :
Height :
1.5mm
Negative Tolerance :
20%
Width :
1.35mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free
Length :
2.05mm