TAJP106M010ANJ
Mfr.Part #
TAJP106M010ANJ
Description
CAP TANT
JESD-609 Code :
e4
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Polarity :
POLARIZED
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
10V
Width :
1.35mm
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
10V
Published :
HTS Code :
Weight :
5.499807mg
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
1.5mm
Case Code (Metric) :
Depth :
1.35mm
Terminal Finish :
Gold (Au)
Leakage Current :
1μA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dissipation Factor :
8 %
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
21 Weeks
Length :
2.05mm
Tolerance :
20%